Noc Naukowców

29.09.2018

W dniu 28.09.2018r. uczniowie klas VII oraz VIII odbyli wycieczkÄ™ do Poznania na Noc Naukowców. Kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zachÄ™caÅ‚ różnorodnymi wykÅ‚adami.

W auli na Wydziale Biologii uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wykÅ‚adzie na temat :W jaki sposób roÅ›lina czerpie informacje ze Å›rodowiska o zbliżajÄ…cej siÄ™ zimie i jak do niej siÄ™ przygotowuje?
Ponadto uczniowie uczestniczyli w:

• pokazie kolorowych glonów oraz ich wykorzystaniu w przemyÅ›le kosmetycznym i spożywczym
  • warsztatach laboratoryjnych, podczas których omawiano niezwykÅ‚e wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci wody
  • pokazie egzotycznych zwierzÄ…t
  • pokazie, podczas którego zapoznali siÄ™ z zasadami sterowania robotem

Mieli także okazjÄ™ spróbować lody w wielu smakach mrożonych ciekÅ‚ym azotem. NajwiÄ™kszÄ… atrakcjÄ… byÅ‚ bardzo efektowny i peÅ‚en wrażeÅ„ Åšwietlisty Pokaz DoÅ›wiadczeÅ„ Chemicznych, które zaprezentowali studenci z Naukowego KoÅ‚a Chemików UAM.

Zabawa byÅ‚a wspaniaÅ‚a. Mamy nadziejÄ™, że taka Noc powtórzy siÄ™ w przyszÅ‚ym roku.