II B w Ratuszu

27.09.2018

Dnia 27 wrzeÅ›nia 2018 r. dzieci z klasy 2 b byÅ‚y na wycieczce w Ratuszu. Po obiekcie oprowadzaÅ‚a nas pani LechosÅ‚awa DÄ™bska wiceprzewodniczÄ…ca Rady Miejskiej. W pasjonujÄ…cy sposób zapoznaÅ‚a nas z historiÄ… powstania miasta Jarocin oraz jego patronem Åšw. Marcinem. DowiedzieliÅ›my siÄ™, że w sali, w której siedzieliÅ›my obradujÄ… radni podejmujÄ…c bardzo ważne decyzje dla naszego miasta i regionu oraz jego mieszkaÅ„ców. MieliÅ›my także okazjÄ™ poczuć siÄ™ jak radni -zainscenizowaliÅ›my posiedzenie Rady Miejskiej.

Zwiedziliśmy także gabinet pana burmistrza Adama Pawlickiego. Kolejnym punktem naszej wycieczki był mieszczący się w ratuszu Urząd Stanu Cywilnego.

Pani Marta KrzymiÅ„ska udzieliÅ‚a „Å›lubu” naszej klasowej parze, a my byliÅ›my Å›wiadkami tego wydarzenia. Na pamiÄ…tkÄ™ wizyty otrzymaliÅ›my prezenty-niespodzianki. Wycieczka byÅ‚a bardzo ciekawa i pouczajÄ…ca. DziÄ™ki niej coraz wiÄ™cej wiemy o naszym mieÅ›cie.