Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28.09.2018

W piątek 28 września nasza szkoła wzięła udział w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W ramach obchodów VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia nauczycielki w „czwórce” zorganizowały w tym dniu szereg atrakcji pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Od samego rana na korytarzach szkolnych pojawiły sie patrole matematyczne, które egzaminowały z tabliczki mnożenia Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników Obsługi i oczywiście swoich kolegów i koleżanki.
Następnie 4 osobowe drużyny - reprezentacje klas IV-VIII wzięły udział w grze edukacyjnej Ślimak Matematyczny. Gra wzbudziła duże zainteresowanie i zaangażowanie ze strony uczniów, a międzyklasowa rywalizacja była bardzo emocjonująca.
Zwycięzcy w kategorii klas IV- VIII wywalczyli dla swojej klasy voucher na dzień bez pytania. Wszyscy uczestnicy zabawy edukacyjnej otrzymali oceny z aktywności.

O godz. 13.00 patrole wraz z opiekunami wyszły w miasto, aby testować dorosłych. W ten sposób dorośli mogli popisać się przed dziećmi znajomością tabliczki mnożenia. Patrole matematyczne z klasy IVa, IVe i Vd egzaminowały osoby w sklepach, aptekach, oraz napotkanych przechodniów. Udały się również do przedszkola „Bajeczka”.

Kto zdał, otrzymywał certyfikat oraz tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Ponadto uczniowie naszej szkoły w tym dniu mogli również zabrać losy dla swoich Rodziców i włączyć ich do aktywnego uczestnictwa w tej akcji. Akcja przebiegła w miłej, radosnej atmosferze. Tego dnia wszyscy dobrze się bawili.