Międzyszkolne Warsztaty Czytelnicze

20.04.2018

11 kwietnia uczniów kl. IVD zaproszono do ZSS w Jarocinie, gdzie uczestniczyli w warsztatach czytelniczych, które miaÅ‚y na celu rozpowszechnianie kompetencji czytelniczych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwoÅ›ci, budowanie warsztatu jÄ™zykowego oraz integracjÄ™ mÅ‚odzieży z różnych Å›rodowisk. W zajÄ™ciach braÅ‚a też udziaÅ‚ mÅ‚odzież z kl. VII SPL ZSS w Jarocinie.

Podczas spotkania uczniowie sÅ‚uchali i czytali teksty, na podstawie których rozwiÄ…zywali zagadki, krzyżówki, Å‚amigÅ‚ówki, ukÅ‚adali rozsypanki z sentencjami o książkach. Wdrożeni zostali również do zÅ‚ożenia książki z przygotowanych wczeÅ›niej elementów. Upominki dla uczestników spotkania ufundowaÅ‚o Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Stowarzyszenie „Tacy Sami”. OkazaÅ‚o siÄ™, że czas spÄ™dzony na warsztatach czytelniczych byÅ‚ miÅ‚Ä… i ciekawÄ… zabawÄ….