Międzyszkolne Warsztaty Czytelnicze

20.04.2018

11 kwietnia uczniów kl. IVD zaproszono do ZSS w Jarocinie, gdzie uczestniczyli w warsztatach czytelniczych, które miały na celu rozpowszechnianie kompetencji czytelniczych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości, budowanie warsztatu językowego oraz integrację młodzieży z różnych środowisk. W zajęciach brała też udział młodzież z kl. VII SPL ZSS w Jarocinie.

Podczas spotkania uczniowie słuchali i czytali teksty, na podstawie których rozwiązywali zagadki, krzyżówki, łamigłówki, układali rozsypanki z sentencjami o książkach. Wdrożeni zostali również do złożenia książki z przygotowanych wcześniej elementów. Upominki dla uczestników spotkania ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Okazało się, że czas spędzony na warsztatach czytelniczych był miłą i ciekawą zabawą.