Akademia Bezpiecznego Puchatka

05.03.2018

Uczniowie wszystkich klas pierwszych od listopada brali udział w programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwracał uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiał dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze i w czasie zabawy, a tym samym uczył odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych. Każdy pierwszoklasista otrzymał kolorową książeczkę z propozycjami gier i zabawy, które pomagały utrwalić wiedzę o najważniejszych zasadach ruchu drogowego oraz jak unikać zagrożeń i bezpiecznie spędzać czas w domu i w szkole. Główny bohater Kubuś Puchatek „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. „Przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych do domu, podczas nieobecności rodziców. Program zakończył się pomyślnie wypełnionym przez uczniów 9 lutego Wielkiego Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa..

Gratulujemy Pierwszakom!

A. Litke