Akademia Bezpiecznego Puchatka

05.03.2018

Uczniowie wszystkich klas pierwszych od listopada brali udziaÅ‚ w programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji byÅ‚a edukacja i poprawa bezpieczeÅ„stwa dzieci, które rozpoczynajÄ… naukÄ™ w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwracaÅ‚ uwagÄ™ na potencjalne zagrożenia, uÅ›wiadamiaÅ‚ dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowaÅ„ w domu, szkole, na drodze i w czasie zabawy, a tym samym uczyÅ‚ odpowiedniego zachowania siÄ™ w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych. Każdy pierwszoklasista otrzymaÅ‚ kolorowÄ… książeczkÄ™ z propozycjami gier i zabawy, które pomagaÅ‚y utrwalić wiedzÄ™ o najważniejszych zasadach ruchu drogowego oraz jak unikać zagrożeÅ„ i bezpiecznie spÄ™dzać czas w domu i w szkole. GÅ‚ówny bohater KubuÅ› Puchatek „uczyÅ‚” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać siÄ™ po drodze, jak przechodzić przez jezdniÄ™, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. „PrzypomniaÅ‚” o koniecznoÅ›ci noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „PoruszyÅ‚” też zagadnienia dotyczÄ…ce rozsÄ…dnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz nie zapraszania nieznajomych do domu, podczas nieobecnoÅ›ci rodziców. Program zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ pomyÅ›lnie wypeÅ‚nionym przez uczniów 9 lutego Wielkiego Ogólnopolskiego Testu BezpieczeÅ„stwa..

Gratulujemy Pierwszakom!

A. Litke