Dzień Bezpiecznego Internetu I-III

26.02.2018

DzieÅ„ Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie dziaÅ‚aÅ„ na rzecz bezpiecznego dostÄ™pu dzieci i mÅ‚odzieży do zasobów internetowych.
W tym roku DBI obchodzimy 06.02.2018r. Wszystkie dziaÅ‚ania podejmowane w ramach DBI realizowane byÅ‚y pod hasÅ‚em Razem tworzymy lepszy Internet. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcieliÅ›my zwrócić uwagÄ™ na to, że każdy internauta – uczeÅ„ może przyczynić siÄ™ do tego, żeby Internet byÅ‚ miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

A pomogÅ‚y nam zrozumieć te trudne kwestie filmy pt. „Odkrywcy Internetu”, a później pogadanki, dyskusje, rozmowy w klasach. PiÄ™knym podsumowaniem jest wystawa na wszystkich piÄ™trach naszej szkoÅ‚y plakatów wykonywanych przez uczniów naszej szkoÅ‚y.

M. Idziak