Dzień Bezpiecznego Internetu I-III

26.02.2018

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W tym roku DBI obchodzimy 06.02.2018r. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem Razem tworzymy lepszy Internet. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta – uczeń może przyczynić się do tego, żeby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

A pomogły nam zrozumieć te trudne kwestie filmy pt. „Odkrywcy Internetu”, a później pogadanki, dyskusje, rozmowy w klasach. Pięknym podsumowaniem jest wystawa na wszystkich piętrach naszej szkoły plakatów wykonywanych przez uczniów naszej szkoły.

M. Idziak