Dzień Bezpiecznego Internetu

Tworzymy kulturę szacunku w sieci

W dniach od 5 do 9. lutego 2018 r. nasza szkoła brała aktywny udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. DBI 2018 przypadało dokładnie na dzień 6. lutego i odbywało się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą lub hejtem. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć komputerowych i na lekcjach informatyki wzięli udział w prezentacji filmów o tematyce bezpieczeństwa w sieci, pracowali w grupach rozwiązując ciekawe zadania i tworząc mapy myśli o w/w tematyce. Odbyły się także liczne pogadanki z uczniami oraz zorganizowane zostały dla nich konkursy plastyczne.

M. Dryjańska