Dzień Bezpiecznego Internetu IV-VII

Tworzymy kulturÄ™ szacunku w sieci

W dniach od 5 do 9. lutego 2018 r. nasza szkoÅ‚a braÅ‚a aktywny udziaÅ‚ w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. DBI 2018 przypadaÅ‚o dokÅ‚adnie na dzieÅ„ 6. lutego i odbywaÅ‚o siÄ™ pod hasÅ‚em „Tworzymy kulturÄ™ szacunku w sieci”. Szacunek to pojÄ™cie, które zawiera w sobie bardzo wiele treÅ›ci. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatnoÅ›ci czy odmiennych poglÄ…dów skutkuje niepokojÄ…cymi zjawiskami, które pojawiajÄ… siÄ™ w internecie m.in. cyberprzemocÄ… lub hejtem. Internet to narzÄ™dzie, które mÅ‚odzi ludzie intensywnie wykorzystujÄ… do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje sÄ… oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Uczniowie naszej szkoÅ‚y podczas zajęć komputerowych i na lekcjach informatyki wziÄ™li udziaÅ‚ w prezentacji filmów o tematyce bezpieczeÅ„stwa w sieci, pracowali w grupach rozwiÄ…zujÄ…c ciekawe zadania i tworzÄ…c mapy myÅ›li o w/w tematyce. OdbyÅ‚y siÄ™ także liczne pogadanki z uczniami oraz zorganizowane zostaÅ‚y dla nich konkursy plastyczne.

M. Dryjańska