Spotkanie klas III z leśnikiem

07.02.2018

Dnia 6 lutego 2018 roku uczniowie klas III wzięli udział w spotkaniu z leśnikiem panem Markiem Dobroczyńskim z Nadleśnictwa Jarocin.
Pan Marek w ciekawy sposób opowiedział uczniom, jak zwierzętom możemy pomóc przetrwać zimę. Dzieci dowiedziały się nie tylko, że niektóre zwierzęta zmieniają futro na „zimowe sukienki” ale, że w czasie zimy oprócz zapewnienia im pożywienia np. w paśnikach istotna jest lizawka czyli kostka soli, którą zwierzęta bardzo lubią. Dostarcza im ona wiele potrzebnych substancji do organizmu. Pan Marek zaznaczył, że gdy dokarmiamy ptaki to nie podajemy im okruszków chleba, bo to im szkodzi. Również dzieci mogły zobaczyć: budkę lęgową, schron dla nietoperzy.

Dużą atrakcją spotkania okazał się pokaz rogów, na których pan Marek zagrał „Marsz myśliwski”. Dzieci również próbowały swoich sił na tym „leśnym instrumencie”. Na zakończenie uczniowie obejrzeli bajkę pt. „Leśna wycieczka”, która opowiadała o właściwym zachowaniu się w lesie.

M. Augustyniak