Spotkanie klas III z leśnikiem

07.02.2018

Dnia 6 lutego 2018 roku uczniowie klas III wzięli udział w spotkaniu z leśnikiem panem Markiem Dobroczyńskim z Nadleśnictwa Jarocin.
Pan Marek w ciekawy sposób opowiedziaÅ‚ uczniom, jak zwierzÄ™tom możemy pomóc przetrwać zimÄ™. Dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™ nie tylko, że niektóre zwierzÄ™ta zmieniajÄ… futro na „zimowe sukienki” ale, że w czasie zimy oprócz zapewnienia im pożywienia np. w paÅ›nikach istotna jest lizawka czyli kostka soli, którÄ… zwierzÄ™ta bardzo lubiÄ…. Dostarcza im ona wiele potrzebnych substancji do organizmu. Pan Marek zaznaczyÅ‚, że gdy dokarmiamy ptaki to nie podajemy im okruszków chleba, bo to im szkodzi. Również dzieci mogÅ‚y zobaczyć: budkÄ™ lÄ™gowÄ…, schron dla nietoperzy.

Dużą atrakcjÄ… spotkania okazaÅ‚ siÄ™ pokaz rogów, na których pan Marek zagraÅ‚ „Marsz myÅ›liwski”. Dzieci również próbowaÅ‚y swoich siÅ‚ na tym „leÅ›nym instrumencie”. Na zakoÅ„czenie uczniowie obejrzeli bajkÄ™ pt. „LeÅ›na wycieczka”, która opowiadaÅ‚a o wÅ‚aÅ›ciwym zachowaniu siÄ™ w lesie.

M. Augustyniak