Spotkanie ze strażakiem

14.01.2018

Dnia 12 stycznia 2018 r. uczniowie z klas I - III goÅ›cili pana MichaÅ‚a Olejnika - strażaka z PaÅ„stwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. W trakcie spotkania pan MichaÅ‚ przybliżyÅ‚ dzieciom, na czym polega praca strażaka, kto nim może zostać i w jakich okolicznoÅ›ciach należy wezwać straż pożarnÄ…. PrzekazaÅ‚ cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować siÄ™ w czasie pożaru czy innego wypadku. NastÄ™pnie zaprezentowaÅ‚ swoje umundurowanie, zademonstrowaÅ‚ osobisty sprzÄ™t strażaka biorÄ…cego udziaÅ‚ w akcji ratowniczej. MówiÅ‚ co to jest „czad” i jaki ma wpÅ‚yw na zdrowie czÅ‚owieka. OkazaÅ‚o siÄ™, że praca strażaków nie ogranicza siÄ™ wyÅ‚Ä…cznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych oraz prowadzi wiele innych dziaÅ‚aÅ„, które sÅ‚użą ludziom i ich bezpieczeÅ„stwu. DziÄ™ki spotkaniu z naszym goÅ›ciem uczniowie mogli utrwalić sobie wiadomoÅ›ci na temat bezpiecznych zachowaÅ„ i zapobiegania sytuacjom zagrażajÄ…cym życiu. Przypomnieli również numery alarmowe: 997, 998, 999 i 112. Mieli możliwość przymierzenia heÅ‚mu strażackiego, dotykania i oglÄ…dania sprzÄ™tu oraz zadawania pytaÅ„. Przeprowadzone zajÄ™cia byÅ‚y bardzo interesujÄ…ce. Uczniowie dowiedzieli siÄ™ wielu ciekawych i pomocnych rzeczy. Na koniec podziÄ™kowali za spotkanie i przekazanÄ… wiedzÄ™!

W. Kostuj