Muzyczne czwartki

04.01.2018

„Muzyka to dusza wszechÅ›wiata, skrzydÅ‚a umysÅ‚u, lot wyobraźni i wszelkie życie”.
Platon

Od października klasa IB i grupa szeÅ›ciolatków rozpoczęła projekt, którego gÅ‚ównym celem jest uwrażliwienie na muzykÄ™ i rozwój zdolnoÅ›ci muzycznych. Poza tym projekt dla grupy ”0” jest przygotowaniem i oswojeniem ze szkoÅ‚Ä… dla pierwszaków zaÅ› to swoista retrospekcja. W październiku poznawaliÅ›my siÄ™. Nic tak nie kruszy nieÅ›miaÅ‚oÅ›ci jak wspólna zabawa przy muzyce. Dzieci wspólnie uczyÅ‚y siÄ™ ukÅ‚adu choreograficznego „Idź do boku” który poza walorami tanecznymi Å›wietnie ćwiczy strony ciaÅ‚a.

Kiedy lody zostaÅ‚y przeÅ‚amane zaczÄ™liÅ›my wspólne Å›piewanie. Piosenka znana i kochana przez dzieci „Pieski maÅ‚e dwa” przy akompaniamencie gitary byÅ‚a Å›wietnÄ… muzycznÄ… zabawÄ…. Kolejne czwartki upÅ‚ynęły nam na zabawach wykorzystujÄ…cych metodÄ™ Orffa „Daje, daje siup” i „Taniec pingwina”.

A.Nawrocka, L.Szymkowiak