Muzyczne czwartki

04.01.2018

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie”.
Platon

Od października klasa IB i grupa sześciolatków rozpoczęła projekt, którego głównym celem jest uwrażliwienie na muzykę i rozwój zdolności muzycznych. Poza tym projekt dla grupy ”0” jest przygotowaniem i oswojeniem ze szkołą dla pierwszaków zaś to swoista retrospekcja. W październiku poznawaliśmy się. Nic tak nie kruszy nieśmiałości jak wspólna zabawa przy muzyce. Dzieci wspólnie uczyły się układu choreograficznego „Idź do boku” który poza walorami tanecznymi świetnie ćwiczy strony ciała.

Kiedy lody zostały przełamane zaczęliśmy wspólne śpiewanie. Piosenka znana i kochana przez dzieci „Pieski małe dwa” przy akompaniamencie gitary była świetną muzyczną zabawą. Kolejne czwartki upłynęły nam na zabawach wykorzystujących metodę Orffa „Daje, daje siup” i „Taniec pingwina”.

A.Nawrocka, L.Szymkowiak