Przedświąteczne wojaże IIIc i IIIf

15.12.2017

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia jest dla wszystkich niewątpliwie przyjemny, ponieważ to czas zakupu prezentów, czas wystaw, jarmarków i wyjazdów. Świąteczna atmosfera również udzieliła się uczniom klasy 3c i 3f, którzy 14 grudnia 2017 roku pojechali do Koszut i Poznania. Do Koszut udali się na WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE. Tam dowiedzieli się jak kiedyś wyglądały ozdoby choinkowe, dlaczego choinka nie miała lampek oraz jak wyglądał pokój dziecięcy sto lat temu. Na koniec spotkania uczniowie samodzielnie wykonali ozdoby bożonarodzeniowe, które zabrali ze sobą.

Następnie pojechali do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu - pierwszego w Wielkopolsce centrum nauki. Tu czekało na nich wiele atrakcji. Bawili się w inżynierów i naukowców. Zwiedzili interaktywną wystawę, gdzie czekały na nich niesamowite eksponaty. Poznali zjawiska z różnych dziedzin: hydrostatyki i hydrodynamiki, ciśnienia, elektryczności. Byli w ciemni gdzie zapoznali się ze zjawiskami związanymi ze światłem. Wizyta w Laboratorium Wyobraźni była bardzo ciekawą lekcją, gdzie mogli poznać nowe rzeczy, spędzić aktywnie czas na uczeniu się poprzez zabawę.
Późnym popołudniem obejrzeli w blasku lamp Stary Rynek w Poznaniu. Przy dźwiękach kolęd wysłuchali legendy o „POZNAŃSKICH KOZIOŁKACH”. Na koniec w świątecznych kramikach kupili dla swoich bliskich upominki.

W. Kostuj, M. Augustyniak