Zimowy projekt UNICEF

"Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimÄ™"

1 grudnia uczniowie klas IV-VII mieli okazjÄ™ uczestniczyć w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym przygotowanym przez p. R. GruchalskÄ… i p. K. MasÅ‚owskÄ…. Spotkanie to dotyczyÅ‚o Projektu UNICEF "Pomóżmy dzieciom Syrii przetrwać zimÄ™". Celem tego projektu jest:
- pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka,
- ksztaÅ‚towanie wÅ›ród mÅ‚odzieży postawy zaangażowania spoÅ‚ecznego,
- zebranie Å›rodków finansowych na zapewnienie ciepÅ‚ych ubraÅ„ i kocy dla dzieci z Syrii.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia materiaÅ‚ów filmowych nagranych przez polskÄ… ekipÄ™ UNICEF, która odwiedziÅ‚a SyriÄ™ wiosnÄ… tego roku. Historie spotkanych tam dzieci i ich rodzin chwytajÄ… za serce. Obejrzane dokumenty pokazujÄ…ce życie syryjskich dzieci w kraju gdzie caÅ‚y czas trwa wojna wywoÅ‚aÅ‚y z pewnoÅ›ciÄ… u nie jednego ucznia pewne refleksje. DziaÅ‚ania propagujÄ…ce wrażliwość spoÅ‚ecznÄ… i idee niesienia pomocy najbardziej potrzebujÄ…cym sÄ… niezwykle istotne w dzisiejszych czasach i szczególnie ważne wsród mÅ‚odych pokoleÅ„. DziÄ™kujemy za wskazanie problemu i możliwoÅ›ci pomocy.

W. Czyż