Apel z okazji 11 Listopada

26.11.2017

„OjczyznÄ™ kochać trzeba i szanować…”
(fragment piosenki zespołu T. Love)

W dniu 13 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. Został on przygotowany przez klasę 6a i 7a wraz z wychowawczyniami p. M. Urbaniak i p. J. Świdurską.

Uczniowie, wcielajÄ…c siÄ™ w uczestników walk o niepodlegÅ‚ość przypomnieli jakÄ… drogÄ™ przeszli Polacy, aby po 123 latach niewoli odzyskać utraconÄ… wolność. Widzowie mieli możliwość zapoznania siÄ™ z bardzo ważnymi wydarzeniami z historii naszej ojczyzny jakimi byÅ‚y powstania koÅ›ciuszkowskie, listopadowe czy styczniowe oraz ważnymi datami i postaciami z tamtych czasów. Podczas przedstawienia zaprezentowano też pieÅ›ni patriotyczne jak „ Rota” czy „Wojenko, wojenko..”.

Nie zabrakÅ‚o również wesoÅ‚ych akcentów jakim byÅ‚a scenka, w której chÅ‚opcy ubrani w uÅ‚aÅ„skie stroje z tamtej epoki wraz z uczennicÄ… z kl. 7a Å›piewali piosenki „Przybyli uÅ‚ani pod okienko” oraz „Hej, hej uÅ‚ani…”

Apel ten byÅ‚ z pewnoÅ›ciÄ… wspaniaÅ‚Ä… lekcjÄ… historii i patriotyzmu dla uczniów naszej szkoÅ‚y.

Maria Urbaniak