Apel z okazji 11 Listopada

26.11.2017

„Ojczyznę kochać trzeba i szanować…”
(fragment piosenki zespołu T. Love)

W dniu 13 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości. Został on przygotowany przez klasę 6a i 7a wraz z wychowawczyniami p. M. Urbaniak i p. J. Świdurską.

Uczniowie, wcielając się w uczestników walk o niepodległość przypomnieli jaką drogę przeszli Polacy, aby po 123 latach niewoli odzyskać utraconą wolność. Widzowie mieli możliwość zapoznania się z bardzo ważnymi wydarzeniami z historii naszej ojczyzny jakimi były powstania kościuszkowskie, listopadowe czy styczniowe oraz ważnymi datami i postaciami z tamtych czasów. Podczas przedstawienia zaprezentowano też pieśni patriotyczne jak „ Rota” czy „Wojenko, wojenko..”.

Nie zabrakło również wesołych akcentów jakim była scenka, w której chłopcy ubrani w ułańskie stroje z tamtej epoki wraz z uczennicą z kl. 7a śpiewali piosenki „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Hej, hej ułani…”

Apel ten był z pewnością wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu dla uczniów naszej szkoły.

Maria Urbaniak