Bezpieczny Internet

25.10.2017

W roku szkolnym 2017/2018 jednym z kierunków polityki oÅ›wiatowej jest podniesienie edukacji informatycznej.
Uczniów klasy III c odwiedziÅ‚a pani Julita Nowak, mama jednej z dziewczynek, która przeczytaÅ‚a dzieciom książkÄ™ pt. "Bajka o królewnie Emanueli co przyjaźni szukaÅ‚a". Bajka w ciekawy sposób opowiadaÅ‚a o nawiÄ…zywaniu znajomoÅ›ci przez Internet i wynikajÄ…cych z tego zagrożeÅ„. NastÄ™pnie uczniowie obejrzeli kilka odcinków filmu "Owce w sieci". Na zakoÅ„czenie odbyÅ‚a siÄ™ pogadanka nt. "BezpieczeÅ„stwa w Internecie".

DrugÄ… interesujÄ…cÄ… propozycjÄ… dla dzieci, którÄ… przygotowaÅ‚a pani Julita byÅ‚a książka pt. "Klaudia i Belferzyca". Z tej książki dzieci wiele nauczyÅ‚y siÄ™ o tolerancji dla osób - dzieci niepeÅ‚nosprawnych.

M. Augustyniak

Uczniowie klas 1a, 1c oraz 3 f w ramach zajęć komputerowych obejrzeli kreskówki z serii "Owce w Sieci". Ich celem jest edukacja na temat zagrożeÅ„ zwiÄ…zanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądali filmiki oraz chętnie angażowali się w dyskusję na ich temat.

A. Jackowiak