Bezpieczny Internet

25.10.2017

W roku szkolnym 2017/2018 jednym z kierunków polityki oświatowej jest podniesienie edukacji informatycznej.
Uczniów klasy III c odwiedziła pani Julita Nowak, mama jednej z dziewczynek, która przeczytała dzieciom książkę pt. "Bajka o królewnie Emanueli co przyjaźni szukała". Bajka w ciekawy sposób opowiadała o nawiązywaniu znajomości przez Internet i wynikających z tego zagrożeń. Następnie uczniowie obejrzeli kilka odcinków filmu "Owce w sieci". Na zakończenie odbyła się pogadanka nt. "Bezpieczeństwa w Internecie".

Drugą interesującą propozycją dla dzieci, którą przygotowała pani Julita była książka pt. "Klaudia i Belferzyca". Z tej książki dzieci wiele nauczyły się o tolerancji dla osób - dzieci niepełnosprawnych.

M. Augustyniak

Uczniowie klas 1a, 1c oraz 3 f w ramach zajęć komputerowych obejrzeli kreskówki z serii "Owce w Sieci". Ich celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądali filmiki oraz chętnie angażowali się w dyskusję na ich temat.

A. Jackowiak