U stomatologa

25.10.2017

25. 10. 2017 roku klasa Ic wybraÅ‚a siÄ™ na wizytÄ™ do stomatologa. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wyglÄ…da nowoczesny gabinet, w którym odbywa siÄ™ kompleksowe leczenie. Dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™ w jaki sposób należy dbać o zÄ™by, jak należy je prawidÅ‚owo myć oraz jak siÄ™ odżywiać, aby byÅ‚y one zdrowe!

Pani stomatolog w bardzo przyjazny i ciekawy sposób zaprezentowaÅ‚a uczniom sprzÄ™t i akcesoria dentystyczne. Uczniowie mieli okazjÄ™ obejrzeć swoje zÄ…bki na monitorze i dowiedzieć siÄ™, jakie majÄ… ubytki. Wizyta uÅ›wiadomiÅ‚a dzieciom, że korzystanie z usÅ‚ug dentysty może odbywać siÄ™ w sposób bezstresowy i przyjazny dla pacjenta. Obok gabinetu stomatologicznego znajduje siÄ™ laboratorium analityczne, które pierwszaki miaÅ‚y okazjÄ™ zobaczyć. Uczniowie przez mikroskop oglÄ…dali pÅ‚ytki krwi oraz dowiedzieli siÄ™ co to jest osocze, jakie sÄ… rodzaje komórek krwi. Za wizytÄ™ stomatologicznÄ… u p. Agnieszki Zawodnej i w laboratorium analityczne p. Annie Rudnickiej DZIĘKUJEMY!

M. Idziak

W ramach ksztaÅ‚towania nawyków prozdrowotnych 8 listopada 2017 roku klasa IIIf i IIIc odwiedziÅ‚y pobliski gabinet stomatologiczny. Pani Agnieszka Zawodna przyjęła nas bardzo serdecznie. ZapoznaÅ‚a dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, nastÄ™pnie porozmawiaÅ‚a z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywianiu i prawidÅ‚owym szczotkowaniu zÄ™bów.

KolejnÄ… atrakcjÄ… w gabinecie byÅ‚ przeglÄ…d zÄ™bów. Później Pani stomatolog zabraÅ‚a dzieci do laboratorium analitycznego, gdzie oglÄ…daÅ‚y przez mikroskop leukocyty i erytrocyty oraz zobaczyÅ‚y w próbówkach osocze. Na koniec wizyty dzieci podziÄ™kowaÅ‚y Pani stomatolog piÄ™knym uÅ›miechem i kolorowymi rysunkami.

W. Kostuj, M. Augustyniak