U stomatologa

25.10.2017

25. 10. 2017 roku klasa Ic wybrała się na wizytę do stomatologa. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wygląda nowoczesny gabinet, w którym odbywa się kompleksowe leczenie. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o zęby, jak należy je prawidłowo myć oraz jak się odżywiać, aby były one zdrowe!

Pani stomatolog w bardzo przyjazny i ciekawy sposób zaprezentowała uczniom sprzęt i akcesoria dentystyczne. Uczniowie mieli okazję obejrzeć swoje ząbki na monitorze i dowiedzieć się, jakie mają ubytki. Wizyta uświadomiła dzieciom, że korzystanie z usług dentysty może odbywać się w sposób bezstresowy i przyjazny dla pacjenta. Obok gabinetu stomatologicznego znajduje się laboratorium analityczne, które pierwszaki miały okazję zobaczyć. Uczniowie przez mikroskop oglądali płytki krwi oraz dowiedzieli się co to jest osocze, jakie są rodzaje komórek krwi. Za wizytę stomatologiczną u p. Agnieszki Zawodnej i w laboratorium analityczne p. Annie Rudnickiej DZIĘKUJEMY!

M. Idziak

W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych 8 listopada 2017 roku klasa IIIf i IIIc odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny. Pani Agnieszka Zawodna przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, następnie porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywianiu i prawidłowym szczotkowaniu zębów.

Kolejną atrakcją w gabinecie był przegląd zębów. Później Pani stomatolog zabrała dzieci do laboratorium analitycznego, gdzie oglądały przez mikroskop leukocyty i erytrocyty oraz zobaczyły w próbówkach osocze. Na koniec wizyty dzieci podziękowały Pani stomatolog pięknym uśmiechem i kolorowymi rysunkami.

W. Kostuj, M. Augustyniak