Robotyka w klasie IV d

08.10.2017

Dnia 5 października uczniowie klasy IVd goÅ›cili Seniorów z JarociÅ„skiego OÅ›rodka Kultury w ramach projektu „Innowacje dla Seniora” wspóÅ‚finansowanego ze Å›rodków Miejsko – Gminnego OÅ›rodka Pomocy SpoÅ‚ecznej w Jarocinie.

Uczniowie wspólnie z seniorami mieli możliwość poznania nowych umiejÄ™tnoÅ›ci przydatnych w nauce inżynierii, technice oraz programowaniu. GÅ‚ównym  zadaniem uczestników zajęć z robotyki byÅ‚o zbudowanie i zaprogramowanie robota przy użyciu klocków Lego Education WeDo 2.0.

Dodatkowo najmÅ‚odsi mogli przekazać zdobyte wczeÅ›niej umiejÄ™tnoÅ›ci Seniorom, obejmujÄ…ce zakres posÅ‚ugiwania siÄ™ laptopem. Mimo różnicy wieku wszyscy uczestnicy projektu pozytywnie ukoÅ„czyli zadanie mile spÄ™dzajÄ…c czas.

W. Czyż