Robotyka w klasie IV d

08.10.2017

Dnia 5 października uczniowie klasy IVd gościli Seniorów z Jarocińskiego Ośrodka Kultury w ramach projektu „Innowacje dla Seniora” współfinansowanego ze środków Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie.

Uczniowie wspólnie z seniorami mieli możliwość poznania nowych umiejętności przydatnych w nauce inżynierii, technice oraz programowaniu. Głównym  zadaniem uczestników zajęć z robotyki było zbudowanie i zaprogramowanie robota przy użyciu klocków Lego Education WeDo 2.0.

Dodatkowo najmłodsi mogli przekazać zdobyte wcześniej umiejętności Seniorom, obejmujące zakres posługiwania się laptopem. Mimo różnicy wieku wszyscy uczestnicy projektu pozytywnie ukończyli zadanie mile spędzając czas.

W. Czyż