Międzynarodowy Dzień Kropki

17.09.2017

Uczniowie kl. 3e, 1b i 1d wzięli udział w Dniu Kropki, który zainicjowany został dzięki małej, nieśmiałej dziewczynce o imieniu Vashti. To właśnie ona za sprawą zwyczajnej kropki uwierzyła w siebie. Międzynarodowy Dzień Kropki jest obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Nie inaczej było w 3e.

Dzieci wykonały prace plastyczno - techniczno - polonistyczne z kropek. Na tablicy kolorowymi kredami rysowały "kropkowane imiona", na kartkach postacie, pojazdy, kwiaty - wszystkie z różnobarwnych kropek, urocze muchomorki miały białe kropki na kapeluszach, w zeszytach zapisywały zdania oznajmujące, zakończone wielkimi kropkami. Każdy z uczniów mógł zrealizować swoją wizję, wyeksponować własne talenty i wziąć udział w święcie kreatywności i zabawy. Zajęcia zakończyło wspólne zdjęcie - dzieci tego dnia miały stroje z elementami kropek :-) To był bardzo sympatyczny, wrześniowy dzień z kropką w tle :-)

G. Tobolska