XVIII Festiwal Piosenki Szkolnej

21.06.2017

19 czerwca uczniowie klas I-III wraz z przedszkolakami prezentowali wokalne talenty podczas kolejnej z odsÅ‚on Festiwalu Piosenki Szkolnej. Ta impreza odbywa siÄ™ raz w roku i jest wielkim muzycznym Å›wiÄ™tem spoÅ‚ecznoÅ›ci szkolnej. Nie inaczej byÅ‚o w tym roku. Muzyczne prezentacje przebiegaÅ‚y pod hasÅ‚em "Z piosenkÄ… w Å›wiat postaw i wartoÅ›ci" i zwiÄ…zane byÅ‚y z koÅ„czÄ…cym siÄ™ rokiem szkolnym, Rokiem Wolontariatu. Uczniowie swoimi piosenkami opowiadali o rodzinie, miÅ‚oÅ›ci, przyjaźni, szacunku i pomaganiu potrzebujÄ…cym. Doskonale przygotowanych uczniów oceniaÅ‚o festiwalowe jury w skÅ‚adzie: przewodniczÄ…ca - p. Jolanta Grzegorzewska, p. Elżbieta Markiewicz, p. Hanna Gierczyk, kol. Marysia GÄ™stwa oraz mÅ‚ody, zdolny architekt (patrz Å‚Ä…cznik pomiÄ™dzy szkoÅ‚Ä… i przedszkolem) z muzycznÄ… pasjÄ…, absolwent naszej szkoÅ‚y p. JarosÅ‚aw Grunwald. Jurorzy przyznali miejsca nastÄ™pujÄ…cym klasom:

III miejsca kl.III f za piosenkÄ™ "Tolerancja" (wych.p. Luiza Szymkowiak) i kl.II g za utwór "Bo co może maÅ‚y czÅ‚owiek" (wych. p. Iwona Jajor)

II miejsca kl.II a za piosenkÄ™ "PeÅ‚na chata" (wych.p. Lucyna Walendowska) i kl.II e za utwór "Uwaga, uwaga" (wych. p. Grażyna Tobolska)

I miejsce kl.III d za piosenkę "Przyjaźń" (wych. p. Wiesława Kostuj)

GRAND PRIX przyznano kl. III b za utwór "Order UÅ›miechu" (wych. p. Agnieszka Jackowiak).

Wszystkie pozostaÅ‚e klasy uhonorowano dyplomem uczestnictwa. Swoje przysÅ‚owiowe "pięć minut" podczas festiwalu mieli również nasi goÅ›cie z "Bajeczki". Przedszkolaki prezentowaÅ‚y talenty muzyczne Å›piewajÄ…c piÄ™kne i wartoÅ›ciowe piosenki. Na koniec tej barwnej, wartoÅ›ciowej i niezwykle emocjonujÄ…cej imprezy pani dyrektor zaprosiÅ‚a zarówno uczniów jak i przedszkolaków na sÅ‚odkÄ… niespodziankÄ™! Tym miÅ‚ym akcentem zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ XVIII Festiwal Piosenki Szkolnej, festiwal integracji szkolno - przedszkolnych talentów. Do zobaczenia za rok :-)

Zapraszamy do galerii!                                                                                                G. Tobolska