Mali eksperci od trucizn

07.06.2017

Dnia 7 czerwca dokonano ewaluacji programu profilaktycznego "Trucizny mogą być wszędzie - naucz się je rozpoznawać", realizowanego w drugim półroczu bieżącego roku szkolnego przez kl. I oraz klasy II. Wychowawcy wytypowali trzosobowe zespoły. Było ich osiem. Na początku należało wykonać wizytówkę swojej klasy zgodną z tematyką poruszaną podczas realizacji programu. Pojawiły się trucizny w postaciach płynnych i lotnych, każdy mógł zrealizować swój pomysł, stąd wizytówki zachwycały oryginalnością. Drugim etapem ewaluacji było wspólne - zespołowe rozwiązywanie testu. Negocjowano, pertraktowano i ustalano odpowiedzi na 14 pytań zarówno zamkniętych jak i otwartych. To była bardzo twórcza, owocna, a niekiedy obfitująca w nowatorskie rozwiązania praca. Okazało się, że nasi uczniowie znają niebezpieczne trucizny, wiedzą jak się zabezpieczać przed drobnoustrojami oraz bezbłędnie podają numery telefonów alarmowych. Oprócz tego wszyscy, a zwłaszcza pierwszoklasiści zdali egzamin ze współpracy i komunikacji interpersonalnej, a ta umiejętność niewątpliwie ułatwia relacje międzyludzkie i jest prawdziwą wartością dodaną całego programu profilaktycznego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zarówno wiedzy jak i kompetencji społecznych (kliknij). BRAWO WY !

G. Tobolska