Mali eksperci od trucizn

07.06.2017

Dnia 7 czerwca dokonano ewaluacji programu profilaktycznego "Trucizny mogÄ… być wszÄ™dzie - naucz siÄ™ je rozpoznawać", realizowanego w drugim póÅ‚roczu bieżącego roku szkolnego przez kl. I oraz klasy II. Wychowawcy wytypowali trzosobowe zespoÅ‚y. ByÅ‚o ich osiem. Na poczÄ…tku należaÅ‚o wykonać wizytówkÄ™ swojej klasy zgodnÄ… z tematykÄ… poruszanÄ… podczas realizacji programu. PojawiÅ‚y siÄ™ trucizny w postaciach pÅ‚ynnych i lotnych, każdy mógÅ‚ zrealizować swój pomysÅ‚, stÄ…d wizytówki zachwycaÅ‚y oryginalnoÅ›ciÄ…. Drugim etapem ewaluacji byÅ‚o wspólne - zespoÅ‚owe rozwiÄ…zywanie testu. Negocjowano, pertraktowano i ustalano odpowiedzi na 14 pytaÅ„ zarówno zamkniÄ™tych jak i otwartych. To byÅ‚a bardzo twórcza, owocna, a niekiedy obfitujÄ…ca w nowatorskie rozwiÄ…zania praca. OkazaÅ‚o siÄ™, że nasi uczniowie znajÄ… niebezpieczne trucizny, wiedzÄ… jak siÄ™ zabezpieczać przed drobnoustrojami oraz bezbÅ‚Ä™dnie podajÄ… numery telefonów alarmowych. Oprócz tego wszyscy, a zwÅ‚aszcza pierwszoklasiÅ›ci zdali egzamin ze wspóÅ‚pracy i komunikacji interpersonalnej, a ta umiejÄ™tność niewÄ…tpliwie uÅ‚atwia relacje miÄ™dzyludzkie i jest prawdziwÄ… wartoÅ›ciÄ… dodanÄ… caÅ‚ego programu profilaktycznego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zarówno wiedzy jak i kompetencji spoÅ‚ecznych (kliknij). BRAWO WY !

G. Tobolska