Wycieczka IIe do...

05.06.2017

W piÄ…tkowy, sÅ‚oneczny poranek uczniowie kl. II e wybrali siÄ™ na wycieczkÄ™ do Trzebawia, gdzie jest zlokalizowany Deli Park, miejsce atrakcyjnych wypadów zarówno dla uczniów jak i przedszkolaków. Na poczÄ…tku byÅ‚a zabawa na dmuchanym placu zabaw i spalanie energii, która skumulowana zostaÅ‚a podczas podróży i objadaniu siÄ™ Å‚akociami.

Dalej dzieci zostaÅ‚y zaproszone na warsztaty kulinarne, na które przepustkÄ™ stanowiÅ‚y starannie umyte rÄ™ce. Po zawiÄ…zaniu fartuchów i pogadance na temat wielkopolskiej kuchni i jej specjaÅ‚ów rozpoczęła siÄ™ praca twórcza, bardzo precyzyjnie nadzorowana przez prowadzÄ…cego. Dzieci wyrabiaÅ‚y ciasto, waÅ‚kowaÅ‚y je i przeplataÅ‚y. Wszystko po to, żeby powstaÅ‚y bardzo znane w Wielkopolsce chruÅ›ciki. Pan prowadzÄ…cy warsztaty pochwaliÅ‚ uczniów za zachowanie i efekty ich pracy. Wspólna degustacja chruÅ›cików przebiegÅ‚a w miÅ‚ej, sÅ‚odkiej atmosferze. NastÄ™pnÄ… atrakcjÄ… okazaÅ‚ siÄ™ spacer z przewodnikiem po Deli Parku. PodziwialiÅ›my najważniejsze budowle Å›wiata oraz prehistoryczne zwierzÄ™ta i mini zoo. SÅ‚odko wyglÄ…daÅ‚y lemury Julka i Julian, które z ciekawoÅ›ciÄ… przyglÄ…daÅ‚y siÄ™ odwiedzajÄ…cym je gapiom. Po obiedzie odwiedziliÅ›my podniebnÄ… Eko - WioskÄ™, której trasa wiodÅ‚a wÅ›ród drzew poprzez wiszÄ…ce mosty. PrzejÅ›cie nimi wymagaÅ‚o odwagi i dyscypliny - zachowania odlegÅ‚oÅ›ci pomiÄ™dzy dziećmi. Na trasie uczniowie rozwiÄ…zywali zagadki, quizy i rebusy dotyczÄ…ce przyrodniczych ciekawostek w Wielkopolsce. To byÅ‚ wyjÄ…tkowo udany wyjazd peÅ‚en sÅ‚oÅ„ca,dobrej energii i niezliczonych atrakcji. Wszyscy z wypiekami na twarzy i chruÅ›cikami w dÅ‚oniach wrócili do swoich rodziców (kliknij).

G. Tobolska