Podróż do Amazonii

23.05.2017

Dnia 22 maja odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie z PawÅ‚em Szymankiem, absolwentem naszej szkoÅ‚y, który speÅ‚niÅ‚ swoje marzenia z dzieciÅ„stwa i wybraÅ‚ siÄ™ w podróż do Brazylii. Celem wyprawy byÅ‚a przede wszystkim Amazonia, tereny leżące nad rzekÄ… AmazonkÄ….

Bohater spotkania opowiadaÅ‚ i zadawaÅ‚ pytania, wyÅ›wietlaÅ‚ zdjÄ™cia, które przybliżyÅ‚y oglÄ…dajÄ…cym egzotycznÄ… krainÄ™. Podróż zaczęła siÄ™ od miasta Manaus, a potem wÄ™drówka przez dżunglÄ™ i kajakiem po rzece. Grupa podróżujÄ…cych na czele z przewodnikiem zmagaÅ‚a siÄ™ z odmiennym klimatem, smakowaÅ‚a nietypowych potraw bÄ…dź spotykaÅ‚a siÄ™ oko w oko z wężami, pajÄ…kami, krokodylami. MÅ‚odzi odbiorcy usÅ‚yszeli bardzo wiele ciekawych informacji, które z pewnoÅ›ciÄ… zostanÄ… w ich pamiÄ™ci, a może przydadzÄ… siÄ™ w przyszÅ‚oÅ›ci.

R. Ołtarzewska, I. Woźnica, A. Litke, G. Tobolska, B. Zdunek