IIId czyta przedszkolakom z "Bajeczki" i "Promyczka"

17.05.2017

Celem programu jest rozwijanie czytelnictwa u uczniów klas III, pomoc w adaptacji do szkoÅ‚y najmÅ‚odszych uczniów, uczenie ważnych i potrzebnych wartoÅ›ci w życiu takich jak dobroć, zrozumienie, szacunek dla siebie, wrażliwość i odpowiedzialność.
W zwiÄ…zku z tym dnia 16 maja 2017r. uczennice z IIId: Maja Andrzejewska, Maja BierÅ‚a i Marysia Å»abiÅ„ska udaÅ‚y siÄ™ do naszego przedszkola „Bajeczka”. PostanowiÅ‚y przeczytać przedszkolakom książeczkÄ™. WybraÅ‚y bajkÄ™ z projektu edukacyjnego Dominiki Kulczyk „O Piotrusiu, mÄ…drym Azorku i roztropnej Filemonce”. Trzecioklasistki przeczytaÅ‚y dzieciom bajkÄ™, której bohaterem jest chÅ‚opiec o imieniu PiotruÅ›, który ze wzglÄ™du na pewne cechy charakteru miaÅ‚ wiele kÅ‚opotów. Po wysÅ‚uchaniu bajki dzieci dzieliÅ‚y siÄ™ swoimi wrażeniami. OpowiadaÅ‚y o swoich ulubionych zwierzÄ…tkach, o tym jak siÄ™ nimi opiekujÄ…, czemu mama martwiÅ‚a siÄ™ o Piotrusia i co sprawiÅ‚o, że mama byÅ‚a z niego bardzo dumna. NastÄ™pnie dzieci kolorowaÅ‚y ulubione zwierzÄ…tka, które przygotowaÅ‚y dla nich dziewczynki. Na koniec zrobiliÅ›my wystawÄ™ prac i pamiÄ…tkowe zdjÄ™cie. Ponadto przedszkolaki obiecaÅ‚y, że wkrótce odwiedzÄ… nas w szkole. Serdecznie zapraszamy!

W. Kostuj

30 maja uczniowie w skÅ‚adzie: Maja BierÅ‚a, Maja Andrzejewska, Marysia Å»abiÅ„ska, Ania Ciesielska i Nikodem Józefowicz wybrali sie do przedszkola "Promyczek" w Jarocinie, gdzie podobnie jak w "Bajeczce" trzecioklasiÅ›ci przeczytali przedszkolakom bajeczkÄ™ i tworzyli prace plastyczne.

DziÄ™kujemy paniom nauczycielkom: Pani A. Kosmowskiej i Pani J. Józefowicz.

W. Kostuj