Gminny Konkurs Polonistyczny

16.05.2017

W Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie dnia 09 maja 2017 roku odbyÅ‚ siÄ™ III Gminny Konkurs Polonistyczny - Za drzwiami baÅ›ni. Uczniowie klas czwartych szkóÅ‚ podstawowych po raz drugi zmierzyli siÄ™ z konkurencjami przygotowanymi przez organizatorki konkursu B. Jóskowiak, K. MotaÅ‚Ä™, J. ÅšwidurskÄ…, I. WoźnicÄ™.

Do udziaÅ‚u zgÅ‚osiÅ‚o siÄ™ 8 dwuosobowych drużyn po jednej z każdej szkoÅ‚y z terenu naszej gminy. Po oÅ›miu konkurencjach, podczas których czwartoklasiÅ›ci odpowiadali na pytania, rozpoznawali tytuÅ‚y baÅ›ni po cytatach, rozwiÄ…zywali krzyżówkÄ™, ukÅ‚adali wydarzenia w kolejnoÅ›ci chronologicznej, wskazywali bohaterów, wyÅ‚oniono zwyciÄ™zców.
WygraÅ‚a drużyna z ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ ZOO Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. Tuż za niÄ… byÅ‚a reprezentacja z Niepublicznej SzkoÅ‚y Podstawowej w Prusach. Nasze uczennice w skÅ‚adzie Joanna JÄ™drzejczak i Aleksandra Kowalska z klasy IV c zapewniÅ‚y Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie miejsce trzecie. ZwyciÄ™zcom wrÄ™czono nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiÄ…tkowe dyplomy oraz gadżety ufundowane przez Bank SpóÅ‚dzielczy w Jarocinie.
Uczniowie oraz ich opiekunowie skorzystali również z poczÄ™stunku, który zapewniÅ‚y firma SÅ‚aw-Piek oraz Cukiernia Zuzanny Barczak, którym serdecznie dziÄ™kujemy za corocznÄ… wspóÅ‚pracÄ™.
Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy wiedzy i zapraszamy za rok.

BogumiÅ‚a Jóskowiak