Wielkie, Wiosenne Czytanie w III d i IIIe

28.03.2017

21 marca w ramach akcji „Wielkie, Wiosenne Czytanie w IIId i IIIe” przyjÄ™li zaproszenie do naszej „Czwóreczki” przewodniczÄ…ca Rady Rodziców Pani Marta Å»abiÅ„ska i wiceburmistrz Jarocina Pan Robert Kaźmierczak. Nasi goÅ›cie tym razem zabrali swoje ulubione książki z dzieciÅ„stwa. Pani Marta Å»abiÅ„ska przeczytaÅ‚a kilka rozdziaÅ‚ów książki Astrid Lindgren pt.„Lotta z ulicy Awanturników”, a Pan Robert Kaźmierczak - rozdziaÅ‚ z książki pt. „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina. PanujÄ…ca atmosfera skupienia i ciszy oznaczaÅ‚a, że wybór książek przez naszych goÅ›ci byÅ‚ bardzo trafny. Ponadto Pan Wiceburmistrz na zakoÅ„czenie przeprowadziÅ‚ wÅ›ród uczniów maÅ‚y quiz dotyczÄ…cy treÅ›ci przeczytanej książki. ZwyciÄ™zcami zostaÅ‚y uczennice: Anna Ciesielska i Maja Andrzejewska. Dziewczyny w nagrodÄ™ otrzymaÅ‚y książki. Spotkanie przebiegÅ‚o w bardzo miÅ‚ej atmosferze. Uczniowie podziÄ™kowali goÅ›ciom oklaskami i piÄ™knym upominkiem. ZwieÅ„czeniem spotkania byÅ‚o pozowanie do wspólnego zdjÄ™cia i wpis do pamiÄ…tkowej ksiÄ™gi czytajÄ…cych goÅ›ci.

W. Kostuj i M. Idziak

28 marca w ramach akcji „Wielkie, Wiosenne Czytanie w IIId i IIIe” odpowiedziaÅ‚a na nasze zaproszenie Bibliotekarka, Pani Karolina MotaÅ‚a. PrzeczytaÅ‚a nam fragment powieÅ›ci obyczajowej autorstwa Frances Hodgson Burnett pt „ Tajemniczy ogród”. Pani Bibliotekarka zaprosiÅ‚a nas do tajemniczego ogrodu, zamkniÄ™tego od 10 lat i otoczonego murem. Mimo zaniedbania i braku opieki, wciąż rosnÄ… w nim róże i inne wrażliwe, wymagajÄ…ce pielÄ™gnacji kwiaty. Natura pokazuje swojÄ… siÅ‚Ä™, wystarczy odrobina staraÅ„, by rozkwitÅ‚a peÅ‚nym blaskiem. Czy bohaterce siÄ™ to udaÅ‚o? Tego dowiemy siÄ™ już sami, czytajÄ…c lekturÄ™, którÄ… zaciekawiÅ‚a nas Pani Karolina.

M.Idziak, W. Kostuj