Na niebiesko dla autyzmu :-)

03.04.2017

2 kwietnia obchodzimy Åšwiatowy DzieÅ„ ÅšwiadomoÅ›ci Autyzmu. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele naszej szkoÅ‚y, w geÅ›cie solidarnoÅ›ci, wÅ‚ożyli niebieskie stroje i rozmawiali w klasach o osobach "innych", które sÄ… obok nas majÄ…c niezmiennie takie same potrzeby jak my wszyscy (kliknij). "Poznać, zrozumieć, pomóc" to motto dzisiejszego Marszu Dla Autyzmu. Wzięły w nim udziaÅ‚ kl.II e i III e, które idÄ…c na jarociÅ„ski rynek razem z mÅ‚odzieżą ZS Ponadgimnazjalnych nr 1, znajdujÄ…c siÄ™ wÅ›ród przedstawicieli uczniów innych szkóÅ‚ oraz przedszkolaków, deklarowaÅ‚y zrozumienie dla problemu jaki stanowi autyzm, a także chęć niesienia pomocy. MiÅ‚o byÅ‚o reprezentować naszÄ… szkoÅ‚Ä™ w tym marszu tolerancji rozumianej jako harmonia różnorodnoÅ›ci.

M. Idziak K.Maćkowiak G.Tobolska

W ramach Åšwiatowego Dnia ÅšwiadomoÅ›ci Autyzmu w SP4 zorganizowano spotkanie dla uczniów klas II – III pt. „Autyzm – poznać, zrozumieć, pomóc… ”. Spotkanie poprowadziÅ‚y nauczycielki p. R. Gruchalska oraz p. B. Figaj – SkaÅ‚bania. Panie zaprezentowaÅ‚y filmy o dzieciach autystycznych oraz przeprowadziÅ‚y pogadanki jak takie osoby postrzegajÄ… Å›wiat, jak można im pomóc oraz wytÅ‚umaczyÅ‚y uczniom, że nie należy siÄ™ ich bać. DziÄ™kujemy!!

W. Kostuj i M. Idziak