Wiosenny apel klas I - III

22.03.2017

Pierwszy DzieÅ„ Wiosny rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ z samego rana od muzycznego spotkania z WiosnÄ…, na które zaprosili wszystkich uczniowie kl. II b i kl. II e. Fragment I części "Wiosny" z cyklu "Cztery pory roku" A. Vivaldiego zachÄ™ciÅ‚ maÅ‚ych artystów do przyozdobienia drzewa zielonymi listkami. W takiej scenerii dzieci recytowaÅ‚y wiersze i Å›piewaÅ‚y radosne piosenki o przyrodzie, która budzi siÄ™ do życia dajÄ…c nadziejÄ™ wszystkim wokóÅ‚. Sympatyczna pani Wiosna spacerujÄ…c wÅ›ród uczniów rozdawaÅ‚a im ciepÅ‚e uÅ›miechy i pozdrowienia. Oni w zamian Å›piewali wesoÅ‚o:

"Wiosna już, kwitnie kwiat,

kolorowy cały świat.

Åšpiewa ptak, szumi las,

jaki piękny czas".

W ten sposób ta budzÄ…ca nadziejÄ™ i optymizm pora roku zawitaÅ‚a do naszej szkoÅ‚y, wywoÅ‚ujÄ…c uÅ›miechy na twarzach uczniów i wiele ciepÅ‚a w ich sercach. Mamy nadziejÄ™, że pozostanie z nami na dÅ‚ugo.

V. Sambor, G. Tobolska