Spotkania z pięknym czytaniem naszych gości w II e

27.01.2017

W styczniu uczniów kl.2 e odwiedziÅ‚a pani Karolina MotaÅ‚a opiekujÄ…ca siÄ™ bibliotekÄ… szkolnÄ… oraz dziadek jednego z chÅ‚opców, pan Andrzej SieciÅ„ski. Dzieci z uwagÄ… wysÅ‚uchaÅ‚y fragmentów książki M. Konopnickiej "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" oraz piÄ™knej i niezwykle wartoÅ›ciowej wychowawczo baÅ›ni H.Ch. Andersena pt. "Brzydkie kaczÄ…tko". To byÅ‚y spotkania z czytaniem i wartoÅ›ciami, do których w obecnym roku szkolnym w sposób szczególny nawiÄ…zujemy. A skoro mowa o wartoÅ›ciach i postawach to należy dodać, iż uczniowie kl. 2 e z wielkim zaangażowaniem i sercem zaÅ›piewali dla goszczonego przez siebie dziadka Andrzeja, wesoÅ‚Ä… piosenkÄ™, która opowiadaÅ‚a o babci i dziadku bawiÄ…cych siÄ™ Å‚opatkami w piaskownicy oraz zÅ‚ożyli na jego rÄ™ce życzenia dla wszystkich babć i dziadków z okazji ich Å›wiÄ™ta. Wspólnie przeżyliÅ›my wzruszajÄ…ce chwile i piÄ™knÄ… lekcjÄ™ szacunku, który należy zawsze okazywać osobom starszym, bo to wÅ‚aÅ›nie jest wykÅ‚adniÄ… naszej kultury i dobrego wychowania. DziÄ™kujemy za te ciepÅ‚e i serdeczne spotkania z czytaniem naszych miÅ‚ych goÅ›ci..

Zapraszamy :-)

G. Tobolska